🔹در مرحله اسقرار گیاه در کشت خاکی (۵تا۶ برگی) استفاده از کودهای فسفر بالا ۱۰-۵۲-۱۰ جهت ریشه زایی به همراه کمی ۲۰-۲۰-۲۰ جهت تامین رشد رویشی اولیه به تناوب مصرف گردد (۷ تا ۱۰ کیلوگرم د رهکتار).
🔹در مرحله رشد رویشی (۱۰- ۱۲برگی) در کشت خاکی مصرف کود ۲۰-۲۰-۲۰ (۱۵تا۲۰ کیلو در هکتار)به همراه دیگر منابع نیتروژن به صورت محدود توصیه می گردد. تامین آهن (به صورت کلات EDDHA)، کلسیم (نیترات کلسیم) و سولفات منیزیم به صورت کود آبیاری در طول دوره رشد خیار بویژه یک ماه بعد از کاشت به بعد ضروریست. کودهای ازته و آهن با هم مخلوط نشوند.
🔹در زمان شروع گلدهی و تشکیل میوه در کشت خاکی مصرف کودهای پتاسیم بالا مانند سولفات پتاسیم و به میزان کمتر کودهای نیتروژنه ضروری است.
🔹در مرحله تولید میوه جهت پر کردن میوه استفاده از کودهای پتاس بالا (۳۰-۵-۱۵ یا ۳۶-۱۲-۱۲) توصیه میگردد. در این مرحله گاهی اضافه کردن کودهای نیتروزنه جهت ایجاد گره و گل کافی و یا پتاس بالا برای پر کردن میوه ضروری است. تامین کلسیم و منیزیم و عناصر ریز مغذی در این مرحله به صورت مداوم الزامی است. به طورکلی بعد از چین ۲ و ۳ در خیار بهتر است کودهایی که با یکدیگر قابل اختلاط هستند جداگانه در آب حل و به مخزن کود اضافه و به سیستم آبیاری تزریق شوند.

توصیه هایی در تغذیه خیار و گوجه‌فرنگی در کشت گلخانه ای

توصیه هایی در تغذیه خیار و گوجه‌فرنگی در کشت گلخانه ای

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست