وبلاگ کشتاوران

این متن و عنوان بالا از تنظیمات قالب تغییر پیدا می کند

5 بهمن 1399

تهویه گلخانه در زمستان

تهویه بسیار مهم است. هر سیستم گرمایشی که باعث سوختن سوخت شود می تواند برای انسان کشنده باشد. ناخالصی های موجود در سوخت (به عنوان مثال ، گاز اتیلن و گاز دی اکسید گوگرد) و احتراق ناقص می توانند بخارات سمی دیگری ایجاد کنند. برای اطمینان از ایمنی ، منابع حرارتی سوخت سوز را باید از طریق دودکش به بیرون منتقل کنید. برای وارد کردن هوای تازه به گلخانه باید یک سیستم تهویه نصب شود. گردش هوا برای فرآیند گرمایش ضروری است. فن های مخلوط کننده هوا، هوای گرم را که به سمت بالا می رود دوباره به سمت گیاهان هدایت می کنند.
هدف از تهویه گلخانه ، آوردن هوای تازه به داخل گلخانه و کاهش دما و رطوبت نسبی است. رطوبت بیش از حد باعث میعان می شود. اگر میعانات روی گیاهان انباشه و افزایش یابد، خطر بیماری گیاه افزایش می یابد. تهویه کمک می کند تا دی اکسید کربنCO2 ، ماده ضروری در رشد گیاه که در طی فتوسنتز توسط گیاهان مصرف می شود ، دوباره پر شود.
انواع تهویه شامل دریچه های سقفی و جانبی است که دارای اثر دودکش بوده و به صورت خودکار یا دستی کار می کنند. فن های خروجی در دیوارهای کناری و انتهای، هوای تازه را می کشند و بیشترین تاثیر را در اواخر بهار ، تابستان و اوایل پاییز دارند. پنجره های موتوری هوای تازه را وارد می کنند.


نظر از

تمامی حقوق این وبسایت برای شرکت کشت آوران محفوظ است.

X
چت آنلاین
به کمک احتیاج دارید؟
سلام.چه کمکی میتونیم بهتون بکنیم؟